ANTO Maria

ANTO Maria
ANTO MariaANTO Maria
Tytuł:

Kalwa (1996)

Technika:olej, płótno
Wymiary:69 x 90 cm
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Maria Anto"
Opisany na odwrocie: "Maria Anto 96 | 1038"
Opisany na blejtramie: "MARIA ANTO KALWA 1996 69 x 90 DZIENNIK B"
Cena:13800 zł
rezerwuj

MARIA ANTO

Maria Anto urodziła się w 1936 roku, zmarła w 2007 roku. Studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa, gdzie w 1962 roku obroniła dyplom. Kariera artystyczna malarki rozpoczęła się udziałem w Biennale Sztuki w Sao Paulo, który miał miejsce w 1963 roku. Organizowała życie artystyczne Polski w trudnych latach 80. Wówczas w jej domu i pracowni odbywały się pokazy, wystawy i spotkania drugiego obiegu.

Twórczość Marii Anto

Malarstwo Marii Anto silnie się wyróżnia na tle innych współczesnych jej polskich artystów. Styl artystki łączy w sobie wpływy surrealizmu, malarstwa fantastycznego oraz malarstwa prymitywnego. Artystka tworzyła figuratywne kompozycje, na które składały się m.in. nieproporcjonalne postacie osadzone w idyllicznych pejzażach lub wnętrzach przywodzących skojarzenia z poetyką marzeń sennych.

Maria Anto - ekspozycje i zbiory

Artystka wzięła udział w ponad 200 ekspozycjach sztuki w kraju i za granicą. Prace Marii Anto obecnie można znaleźć w wielu prywatnych i publicznych kolekcjach, m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie i Muzeum Sztuki Współczesnej w Sztokholmie.

 

Poszukujemy prac artystki

 

x
«
»