KRZYSZTOF Bronisław

 

BRONISŁAW KRZYSZTOF

Bronisław Krzysztof urodził się w 1956 roku w Mszanie Górnej. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, a następnie rozpoczął studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1981 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni Jerzego Jarnuszkiewicza. Po studiach podjął pracę jako pedagog w zakopiańskim liceum, którego był absolwentem.

Bronisław Krzysztof zajmuje się zarówno rzeźbą kameralną, jak i pomnikową, tworzy również tablice pamiątkowe i medale. Rzeźby często łączy w cykle, takie jak "Anioły", "Znak" czy "Już idę". Wykonuje także rysunki i projekty medali, zajmuje się również malarstwem oraz designem.
Swoje prace artysta pokazywał na wielu wystawach indywidualnych (ponad 50) i zbiorowych (ponad 170) w kraju i za granicą (m.in. w Paryżu, Kolonii, Wiedniu, Gandawie i Londynie), pierwszy pokaz indywidualny twórczości rzeźbiarza miał miejsce w galerii Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku-Białej, kolejne odbywały się np. w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie (2000) i Arndeen Gallery w Londynie (2004).
Artysta otrzymał wiele nagród i wyróżnień, np. złoty medal na VII Biennale Dantesco w Rawennie (1985), Nagrodę Muzeum Okręgowego w Bielsku-Białej (1986), Dyplom Honorowy Ministra Kultury i Sztuki (1988), nagrodę Prezydenta Miasta Bielsko-Biała "Ikar" za szczególne osiągnięcie w 1994 roku (1994), Platynowy Laur "Ambasador Spraw Polskich" (2005), Złoty Krzyż Zasługi (2008) czy Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2016).

 

NIEDOSTĘPNE RZEŹBY BRONISŁAWA KRZYSZTOFA

 

niedostępne
niedostępne
Zapisz się do newslettera - dowiesz się dodaniu nowych prac


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»