BOROWSKI Andrzej

BOROWSKI Andrzej BIO

Tytuł:

Martwa natura z arbuzami (lata 90.)

Technika:olej, płótno
Wymiary:81 x 129,5 cm
86,5 x 135,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Borowski 9[nieczytelne]"
Zwichrowany blejtram i rama obrazu.
niedostepny

ANDRZEJ BOROWSKI

Andrzej Borowski urodził się w 1969 roku w Żywcu. Studiował na Wydziale Grafiki oraz Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, m.in. w pracowni prof. Zbysława Maciejewskiego, gdzie w 1994 roku uzyskał dyplom.

Malarstwo Andrzeja Borowskiego

Artysta tworzy malarstwo sztalugowe i monumentalne. W swoich pracach Andrzej Borowski przedstawia śródziemnomorskie pejzaże i złożone martwe natury, maluje również kompozycje abstrakcyjne. Większość prac tworzy w technice akrylu na płótnie.

Obrazy Andrzeja Borowskiego cechuje dekoracyjność, dbałość o detale oraz pogodna gama barwna. Poprzez rezygnację z klasycznej perspektywy linearnej i iluzjonistycznego światłocienia, artysta osiąga w swoich pracach wrażenie spiętrzenia elementów. W obrazach tego twórcy wyczuwalne są inspiracje sztuką Zbysława Maciejewskiego.

Andrzej Borowski - konkursy i wystawy

W 1994 roku Andrzej Borowski został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim "Pejzaż w malarstwie współczesnym". Artysta uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, m.in. we Francji, Włoszech czy Hiszpanii. Uczestniczył też m.in. w Targach Sztuki "Gent Lineart" w Gandawie (1995, 2008), SIAC w Strasbourgu (1995) oraz Art Strasbourg (1996). Miał ponad 30 wystaw indywidualnych, m.in. w Krakowie, w Warszawie i Hong Kongu.

Poszukujemy prac artysty
niedostępne
x
«
»