ŁAKOMSKI Tadeusz

ŁAKOMSKI Tadeusz BIO

Tytuł:

Konie na postoju

Technika:olej, sklejka
Wymiary:36 x 42 cm
45,5 x 50,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "TŁakomski"
Na odwrocie olejny szkic zimowego pejzażu z chatą.
niedostepny

TADEUSZ ŁAKOMSKI

Tadeusz Łakomski urodził się w 1911 roku, zmarł w 1988 roku. Artysta uczył się malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W czasie II wojny światowej znajdował się w obozach jenieckich w Niemczech. Po wojnie artysta zamieszkał we Francji, gdzie kontynuował studia artystyczne w Paryżu. W 1946 roku powrócił do Krakowa, gdzie uczył malarstwa i rysunku w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. Później jako profesor prowadził zajęcia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Twórczość Tadeusza Łakomskiego

Tadeusz Łakomski był artystą wszechstronnym, który poza malarstwem sztalugowym, zajmował się również malarstwem ściennym, grafiką książkową, rysunkiem i karykaturą. Artysta tworzył m.in. delikatnie zgeometryzowane w formie sceny rodzajowe i pejzaże utrzymane w nurcie koloryzmu. Od lat 60. eksperymentował z fakturą i tworzył prace bliższe abstrakcji.

Wystawy i kolekcje prac Tadeusza Łakomskiego

Prace artysty były prezentowane na wielu wystawach w kraju (m. in. w Ogólnopolskiej Wystawie Plastyki i Festiwalu Malarstwa Współczesnego) i a granicą (np. w Pekinie, Pradze czy Bolonii). Obrazy Tadeusza Łakomskiego obecnie można znaleźć m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i Muzeum Narodowego w Poznaniu.

 

Poszukujemy prac artysty

NIEDOSTĘPNE OBRAZY TADEUSZA ŁAKOMSKIEGO

niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»