ALTHAMER Paweł

Paweł Althamer Urodził się w 1967 roku. W latach 1988-1993 studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracę dyplomową stworzył pod kierunkiem Grzegorza Kowalskiego. Wraz z Katarzyną Kozyrą, Jackiem Adamasem i Jackiem Markiewiczem współtworzył w latach 90. ugrupowanie artystyczne „Pracownia Kowalskiego”. Zajmuje się rzeźbą performance’em, tworzeniem instalacji i filmów artystycznych. Prowadzi warsztaty artystyczne dla członków Grupy Nowolipie, z którą współpracuje także w swoich projektach.

W każdym z podejmowanych przez niego działań artystycznych ważną rolę odgrywa rzeźba. Artysta w swoich działaniach łączy różne formy wypowiedzi artystycznej. Przykładem tego jest projekt „Raj” – ogród-rzeźba zlokalizowany na terenie warszawskiego Bródna i współtworzony wraz z mieszkańcami dzielnicy. Projekt łączył w sobie cechy sztuki ziemi i performance’u.

Artysta współpracował z wieloma artystami i instytucjami kultury na całym świecie. Jest laureatem Nagrody im. Vincenta van Gogha oraz Specjalnej Nagrody Kreatora Kultury przyznanej przez jury „Paszportu” Polityki (2010).

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt