Aktualności

Data dodania: 2014-04-10

Marta Półtorak o wystawie "Kontrola"

Marta Półtorak

Kraków. KONTROLA

Kamila Kuzko Dwuwymiarowe, barwne obrazy z geometryczną linią mocno operują symbolem przypisanym do postaci, a także postaciami uosabiającymi symbole. W Galerii Attis w trwa wystawa zatytułowana "Kontrola" autorstwa Kamila Kuzko. Wystawa rozpoczęła się wernisażem podczas weekendu galerii Krakers 2014. Przedstawione na ekspozycji obrazy powstały w ostatnim roku, a część z nich nie była jeszcze nigdzie prezentowana.

Wystawa odkrywa przed widzem analizę związaną z "kontrolą", a może bardziej kreowaniem swojego wizerunku. Potrzeba kontroli i wypływu zatem, daje nam poczucie (często iluzoryczne) panowania nad swoim ciałem
i umysłem. Jednak Kamil Kuzko w swoich, regularnie zakreślonych obrazach i postaciach, próbuje przekazać trochę inny punkt widzenia. Postacie nie mają twarzy, ale ich atrybuty zadają się sugerować odpowiedzi poprzez kontekst odbioru, którym powinna być identyfikacja odbiorcy z wykreowanymi przez malarza wizerunkami, niejako dopasowanie lub odnalezienie w nich siebie.

Kolory, postawy czy formy figur przedstawione u Kamila Kuzko nawiązują do monumentalnych mozaik z terenów śródziemnomorskich. Dwuwymiarowe, barwne obrazy z geometryczną linią, mocno operują symbolem przypisanym do postaci, a także postaciami uosabiającymi metafory – ujarzmienia, ujednolicenia czy uniformizacji człowieka.

 

Marta Półtorak, Kraków. KONTROLA Kamila Kuzko, portal Wiadomości24.pl

powrót do listy aktualności

x
«
»