Aktualności

Data dodania: 2013-12-03

Wyróżnienie dla Kamila Kukli w Konkursie "Zielona Marchewka" 2013


Praca 13BUL Kamila Kukli została nagrodzona wyróżnieniem w II Ogólnopolskim Konkursie Malarskim  organizowanym przez Fundację Rozwoju Sztuki "Zielona Marchewka".

kamil kukla

 

 

Kamil Kukla urodził się w 1989 roku. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę  Sztuk Pięknych im. Artura Grottgera w Tarnowie. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w pracowni prof. Stanisława Tabisza.


Obraz 13BUL autorstwa Kamila Kukli został wyróżniony w drugiej edycji konkursu "Zielona Marchewka".

Konkurs organizowany jest co dwa lata i przeznaczony jest dla młodych artystów. Finaliści zaprezentują swoje prace na wspólnej wystawie pokonkursowej.

kamil kukla 13bul

Kamil Kukla, 13BUL, 80 x 110 cm, olej, akryl, płyta
 
Malarstwo artysty są dostępne wyłącznie w ofercie naszej Galerii.
 


"Jury przyznało też dwa wyróżnienia: Ludmile Woźniczko (...) i Kamilowi Kukli – za wyjątkowo odważne, nieskrępowane bagażem historii sztuki,
wysmakowane formalnie i kolorystycznie malarstwo gestu."

Grzegorz Janczarski – Prezes Fundacji

Organizatorzy konkursu zaznaczają:
Wybierając spośród setek nadsyłanych prac zaledwie kilka, chcemy odnaleźć te obiecujące osobowości artystyczne, które mimo młodego wieku nie boją się trudnych poszukiwań, nie zadowalają się łatwymi odpowiedziami. Mamy nadzieję, że to oni będą tworzyć oblicze polskiej sztuki za dziesięć czy dwadzieścia lat. Jednak aby tak się mogło stać, najpierw należy te talenty odkryć. Właśnie takiemu odkrywaniu ma służyć nasz konkurs.

[źródło: Oficjalna strona Fundacji Rozwoju Sztuki Zielona Marchewka ]

powrót do listy aktualności

x
«
»