Aktualności

Data dodania: 2013-09-19

Nasza Galeria wzieła udział w 11. Warszawskich Targach Sztuki

W tym roku nasza Galeria zaprezentowała swoją ofertę na:

11. Warszawskich Targach Sztuki (11-13 października 2013 r.)

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie

 

Na targach swoją ofertę zaprezentowało 50 galerii z Polski i za granicy w tym pięć galerii krakowskich

Nad wyborem galerii biorących udział w wydarzeniu czuwała Kama Zboralska - Przewodnicząca Rady Programowej 11. Warszawskich Targów Sztuki, autorka Przewodnika po galeriach sztuki. Sztuka inwestowania w sztukę.

 

Warszawskie Targi Sztuki chcą zdobyć szeroką publiczność

Wyjątkowe warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Józefa Wilkonia mają być przebojem tegorocznych Warszawskich Targów Sztuki. Cieszący się międzynarodową renomą rzeźbiarz, malarz i grafik będzie gościem specjalnym spotkań. W ten sposób przedsięwzięcie ma zyskać nowy, bardziej otwarty charakter. Ale Targi będą też, jak do tej pory, miejscem spotkania przedstawicieli galerii, marszandów, kolekcjonerów i kuratorów.

Warszawskie Targi Sztuki szukają nowej formuły. Z wydarzenia, którym interesowali się przede wszystkich fachowcy i ludzie z branży, Targi mają się przekształcić w przedsięwzięcie dostępne także dla ogółu miłośników sztuki. Dlatego organizatorzy zdecydowali się uczynić hasłem przewodnim spotkań edukację. Do współpracy zaprosili znanych artystów.

Najważniejszym zapewne punktem tegorocznych Targów będą spotkania edukacyjne z Józefem Wilkoniem. Pod przewodnictwem artysty o międzynarodowej sławie będzie pracowało kilkudziesięciu małych gości wystawy. Efektem ma być jeden gigantycznych rozmiarów obraz, zaprezentowany w czasie targów. Mistrz będzie pokazywał nie tylko jak malować, ale opowie też jak rzeźbić i tworzyć grafiki. Dodatkowo zwiedzający będą mogli zobaczyć wystawę jego słynnych rzeźb, figur gigantycznych zwierząt, które zostaną sprowadzone z domu artysty do miejsca wystawy – Arkad Kubickiego. Do ich transportu potrzebny będzie osobny dźwig. Oprócz Wilkonia drugim znanym twórcą, który weźmie udział w projekcie edukacyjnym będzie Andrzej Pągowski. Słynny grafik będzie uczyć sztuki malowania plakatów. Opowie też o tym, w jaki sposób współczesna sztuka służy masowej komunikacji. Do projektu edukacyjnego dołączy także Jan Dobkowski, słynny malarz zielono-czerwonych obrazów, znany od kilkudziesięciu lat, jego prace znajdują się w jednym z najważniejszych muzeów - Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku.

Co roku nasze Targi odwiedzają tysiące gości– stwierdza Lengiewicz. - Są wśród nich osoby zawodowo związane z rynkiem sztuki, jak również miłośnicy sztuki dla których samo obcowanie z malarstwem, rzeźbą czy też przedmiotami dobrego rzemiosła artystycznego jest dużą atrakcją. Targi to jedno z wielu działań jakie powinny być podejmowane w celu propagowania sztuk plastycznych wśród zalewającej nas tandetnej kultury. Wieloletnie zaniedbania należy pokonywać. Warto namawiać ludzi aby w wolnej chwili wstępowali do galerii, do muzeum i aby raz do roku odwiedzili Warszawskie Targi Sztuki – podsumowuje Piotr Lengiewicz, Prezes Zarządu Rempexu. 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Antykwariuszy Polskich w dniu 11 października 2013 roku o godz. 15:30 podczas otwarcia 11. Warszawskich Targów Sztuki podpiszą dokument – porozumienie o współpracy w zakresie wymiany informacji na temat polskich strat wojennych.

 Fotorelacja z Targów:

warszawskie targi sztuki 2013

warszawskie targi sztuki 2013

warszawskie targi sztuki 2013

warszawskie targi sztuki 2013

plan targow

powrót do listy aktualności

x
«
»