Aktualności

Data dodania: 2013-04-19

Nasza Galeria brała udział w Targach Sztuki Kraków Art Expo 2013

Targi Sztuki w Tomaszowicach

W tym roku nasza Galeria zaprezentowała swoją ofertę podczas „Kraków Art Expo”.

Targi Sztuki „Kraków Art. Expo 2013” już po raz trzeci odbyły się w zespole dworsko-parkowym w Tomaszowicach. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, wpisuje się doskonale w tradycję: ziemiaństwo jako warstwa społeczna zawsze kształtowało oblicze polskiej gospodarki i polityki, ale co w tym przypadku istotne – i polskiej kultury.

Targi Sztuki w Dworze w Tomaszowicach mają na celu propagowanie działalności artystycznej twórców rodzimych, jak i zagranicznych. Zadaniem ich jest próba stworzenia „rynku kreatywnego”, który umożliwi artystom dotarcie zarówno do osób mogących wprowadzić ich twórczość na rynek,  takich jak: marszandzi, właściciele domów aukcyjnych, galerii i antykwariatów, jak i do odbiorców sztuki współczesnej, z różnych względów zainteresowanych twórczością artystyczną: pasjonatów i kolekcjonerów prywatnych bądź państwowych.

Impreza ta popularyzuje też młodą sztukę, jest doskonałą okazją do zakupu prac artystów wchodzących dopiero do obiegu sztuki, a być może pozwoli dotrzeć do dotychczas niezauważonych twórców i wspomóc ich promocję. Tym bardziej, że na Targach wystawione zostaną dzieła z wszelkiego rodzaju dziedzin twórczości artystycznej: malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii,  jak również „młodych”, współczesnych technik, wykorzystujących najnowsze środki przekazu.

Niewątpliwie czas trwania (10-12 maj 2013) jak i miejsce tego wydarzenia (Krakowskie Centrum Konferencyjne Dwór w Tomaszowicach) w sposób szczególny sprzyjać będą nawiązywaniu nowych kontaktów, zarówno w sferze organizacyjno-propagatorskiej, jak i twórczej.

Ważną częścią planowanych Targów była również akcja o charakterze charytatywnym: zebranie podarowanych przez wystawców dzieł sztuki i przekazanie ich Fundacji Zdrowia Dziecka na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie. Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji zarówno dla miłośników sztuki, dorosłych oraz tych najmłodszych – dzieci. Warsztaty edukacyjne, wykłady, spotkania i dyskusje, sprawiły iż była to doskonała okazja do międzypokoleniowej integracji i wspólnego obcowania, także na łonie natury, z kulturą dawną i współczesną.

 

Fotorelacja z Targów:
 

attis expo 2013

attis expo 2013

attis expo 2013

attis expo 2013

 (fot. Agnieszka Julia Dudek)

 

Plan Targów:

Targi Art. Expo

 

Program Targów Kraków ARTEXPO 2013

10 maja 2013

15.00 – Oficjalne Otwarcie Targów Sztuki

16.00 – 20.00 – godziny dla zwiedzających

11 maja 2013

10.00 – 19.00 – godziny dla zwiedzających

15.00 – wykład Gościa – Galeria Panorama – Sala Szklana

11.00 – 15.00 - warsztaty dla dzieci: ceramika i malarstwo

20.00 – Bankiet – kolacja z Artystami i Wystawcami – Oranżeria

 12 maja 2013

10.00 – 17.00 – godziny dla zwiedzających

11.00 – 16.00 – wystawa prac uczestników Warsztatów

 

 

Patronem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Antykwariuszy Polskich.

Więcej informacji na stronie organizatora: krakowexpo.pl

 

powrót do listy aktualności

x
«
»