Aktualności

Data dodania: 2011-04-19

Zuzanna Kulawiak

AKTUALNA WYSTAWA

"NOBODY - SOMEBODY"

Wernisaż: 19 kwietnia 2011 (wtorek), godz. 18.00

Wystawa potrwa od 19 kwietnia - 7 maja 2011


Zuzanna Kulawiak

Wyobraźmy sobie artystę, którego sztuka polega na wcielaniu się w postacie z płócien wielkich mistrzów. Stwórzmy wizję młodej kobiety, która wnikając w psychologie wybranej przez siebie postaci zmienia swój wizerunek by móc się z nią utożsamić.

Myśl ta pojawiła się z zamyśle twórczym Zuzanny Kulawiak, młodej studentki Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Kaliszu. Realizacją tej koncepcji jest cykl fotografii pt. "NOBODY - SOMEBODY", który będzie zaprezentowany w Galerii ATTIS. Dzieła należą do pracy licencjackiej Zuzanny, obronionej pod kierunkiem prof. J. Kozłowskiego, na wspomnianej wyżej uczelni.

Artystka jawi się w tym projekcie jako modelka oraz autorka stylizacji natomiast wszystkie fotografie zostały wykonane przez Stanisława Kulawiaka (ojca artystki). Cykl metamorfoz rozpoczyna zdjęcie przedstawiające artystkę bez jakiejkolwiek stylizacji. Szara koszulka i dżinsy, koresponduje z postulowanym w tytule nobody. Natomiast kolejne przedstawienia, ukazują jej metamorfozy, w których zmienia się w oniryczną dziewczynkę z chryzantemami Olgi Boznańskiej, charyzmatyczną Fridę Kahlo czy uśmierconego Marata pędzla J. L. Davida. Każda fotografia charakteryzuję się niezwykłą malarskością oraz dbałością o najmniejszy szczegół kompozycji. Wierność oryginałom przeplata się subiektywną interpretacją artystki. Nobody (nikt) przeistacza się w somebody (ktoś). Zachęcamy do indywidualnego kontestowania omawianych dzieł na żywo podczas wtorkowego wernisażu.

Zuzanna Kulawiak urodziła się w 1986 roku w Ostrzeszowie. Studiuje na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu na Uniwersytecie Adama Mickiewicza (2 rok studiów magisterskich). Laureatka nagrody Ericha Lutkenhausa w X Konkursie Sztuk Plastycznych "ARS Universitatis". Artystka zajmuje się charakteryzacją i "szerokorozumianą zmianą wizerunku".

WYSTAWY INDYWIDUALNE:

  • 2009 - Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu,
  • 2009 - Ostrzeszowskie Centrum Kultury - Muzeum Regionalne Ostrzeszów,
  • 2010 - Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego,
  • 2011 - Klub Studencki Żaczek w Krakowie;,
  • 2011 - Refektarz - galeria Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury,


Prace artystki w ofercie galerii

powrót do listy aktualności

x
«
»