Aktualności

Data dodania: 2017-10-19

Wystawa Kamila Kukli - artysty z naszej Galerii w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Kamil Kukla

Fragment tekstu kuratorskiego Piotra Polichta:

"Złożona z obrazów, poklatkowych filmów, cyfrowych grafik i przygotowanej dla przestrzeni {Bank Pekao Project Roomu} instalacji dźwiękowej wystawa Kamila Kukli prezentuje najnowsze prace artysty, w których nawarstwiające się organiczno-cyfrowe motywy dopełniają się wzajemnie i tworzą postludzkie hybrydy. Jej tytuł odnosi się do widocznej w pracach Kukli dwuznaczności i kondensacji motywów. Połyskliwe, obłe kształty, pieczołowicie wycyzelowane, sąsiadują tu z nerwowymi, impastowymi pociągnięciami pędzla. Pokawałkowane, zredukowane do seksualnych narządów ciała są jednocześnie pociągające, ale i nabrzmiałe, zaczerwienione, zsiniałe, przekwitłe i chore. Choć malarstwo Kukli wyrasta formalnie z tradycji surrealistycznej, jego gęste, fragmentaryczne obrazy stanowią w gruncie rzeczy wierne odzwierciedlenie naszej rzeczywistości, jej syntezę odartą z anegdoty. Przedstawiają świat rodem z mang dla nastolatków, w którym codzienność miesza się z nadnaturalnością, słodycz z przemocą, a pruderia z rozbuchaną seksualnością. Świat, który niepostrzeżenie stał się naszym własnym."

Piotr Policht - kurator

Kamil Kukla

[Materiały organizatorów]

Wystawa jest prezentowana w ramach tegorocznej edycji konkursu {Bank Pekao Project Room}. Koordynatorem cyklu wystaw jest Kamil Kuskowski.

{Bank Pekao Project Room} to projekt wspierający artystów młodego pokolenia, nominowanych przez kuratorów sztuki, dyrektorów i kierowników instytucji artystycznych, wykładowców akademii sztuk pięknych z całej Polski. Od 2012 roku Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zrealizowało wraz z Bankiem Pekao SA ponad siedemdziesiąt wystaw. W 2017 roku międzynarodowe jury wybierze dwie najlepsze wystawy roku. Projekty ocenią Mirosław Bałka, Krist Gruijthuijsen, Jarosław Lubiak, Anda Rottenberg oraz Małgorzata Smagorowicz.

Więcej informacji na temat projektu na stronie Organizatora.

 

Kamil Kukla

Kamil Kukla, 10GGL (2010) [informacje o artyście oraz inne prace]

 

Kamil Kukla

 

 

powrót do listy aktualności

x
«
»