Aktualności

Data dodania: 2017-07-11

Nasza Galeria w przewodniku "Sztuka w Krakowie"

Katalog Galerii

Przewodnik "Sztuka w Krakowie" jest projektem zrealizowanym ze środków Gminy Miejskiej Kraków Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasza Galeria znalazła się wśród kilkunastu opisanych w nim krakowskich Galerii. Katalog został wydany z okazji zjazdu UNESCO w Krakowie.

 katalog

 

 

We wstępie do katalogu Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski napisał:

"Krakowskie galerie sztuki należą do najlepszych w Polsce. Usytuowane zazwyczaj w pięknie odrestaurowanych zabytkowych wnętrzach, w najciekawszych zakątkach miasta, skupiają marszandów i kuratorów sztuki, uczestniczą w odkrywaniu intrygujących osobowości twórczych. Można w nich znaleźć bogatą ofertę współczesnej polskiej sztuki z zakresu malarstwa, grafiki, rysunku, rzeźby czy fotografii artystycznej. Niektóre prowadzą ożywioną działalność wystawienniczą, inne znane są ze znakomitej promocji młodych artystów. Każda z nich ma swój niepowtarzalny charakter, wszystkie razem kształtują artystyczny klimat miasta."

 
Warto wspomnieć o możliwości obejrzenia wnętrza danej Galerii w technologii fotografii 360 stopni. Aby z niej skorzystać, należy zeskanować kod QR, który znajduje się w jej opisie.

Projekt graficzny przewodnika wykonał Kamil Kamysz. Fotografiami wnętrz Galerii zajął się Przemek Szuba.

Katalogi można otrzymać bezpłatnie w naszej Galerii.

powrót do listy aktualności

x
«
»