Aktualności

Data dodania: 2016-02-25

Książka na temat naszej Pracowni Oprawy Obrazów

Polskie firmy rodzinne

Zdjęcie na okładce: Jerzy Buzek-Garzyński

Anna Zasiadczyk i Artur Krasicki "Polskie firmy rodzinne"

Wydawnictwo MUZA SA opublikowało książkę na temat polskich firm rodzinnych. Jej autorzy: Anna Zasiadczyk i Artur Krasicki zebrali historie trzynastu najstarszych firm rodzinnych z różnych miast Polski: z Krakowa, Poznania, Łodzi i Warszawy. Wśród nich znalazła się historia naszej dawnej firmy: Pracowni Oprawy Obrazów Lachmanowie.

 Książka Muza Polskie firmy rodzinne

 

We wstępie do rozdziału o naszej firmie, czytamy:

"Co łączy Czesława Miłosza, Andrzeja Wajdę, Elżbietę Penderecką, Macieja Stuhra, Krystiana Lupę, czy aktorów Mikołaja i Andrzeja Grabowskich? Każda z tych osób chociaż raz w swoim życiu przekroczyła próg zakładu przy ulicy Starowiślnej 14 w Krakowie. To tutaj, w kamienicy z 1872 roku, mieści się najstarsza w Grodzie Kraka pracownia oprawy obrazów.

"Obrazy pięknie oprawione, to jak ładna sukienka na pięknej dziewczynie" – wpisał się do ich księgi pamiątkowej Zbigniew Preisner.

"Od wielu lat doświadczamy życzliwości i korzystamy ze znakomitego znawstwa Panów Lachmanów" – dziękował też Andrzej Zoll.

Ich zadowolenie to dla Bolesława Lachmana i jego syna Ryszarda nie tyle powód do dumy, co satysfakcja z fachowo wykonanej roboty, bo jak mówią:
- Ponadstuletnia tradycja zobowiązuje."

("Polskie firmy rodzinne", Anna Zasiadczyk, Artur Krasicki, Wydawnictwo MUZA SA, Warszawa 2016, s. 107)

Zapraszamy do lektury całego tekstu.

Szczegóły na temat książki można znaleźć na stronie Wydawnictwa MUZA SA.

Książka Muza Polskie firmy rodzinne

powrót do listy aktualności

x
«
»