Aktualności

Data dodania: 2015-08-26

Nasze zdobycze z przeglądu końcoworocznego ASP 2015 r.

Młodzi artyści w ofercie naszej Galerii, których prace zachwyciły nas w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

KATARZYNA KALINOWSKA

 

Katarzyna Kalinowska

 

 

 

 


KATARZYNA KALINOWSKA urodziła się w 1994 roku w Suwałkach. Studiuje Edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych i Malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się malarstwem abstrakcyjnym oraz sztuką optyczną.

Prace artystki w ofercie Galerii:

 

Obrazy Katarzyny KalinowskiejKatarzyna Kalinowska, Spadek entropii

 

Obrazy Katarzyny KalinowskiejKatarzyna Kalinowska, Wzrost entropii

Prace artystki w ofercie Galerii.

 


MAJA WOŹNIAK

 

Maja Woźniak

 

 

 

 

 MAJA WOŹNIAK urodziła się w 1989 r. w Rzeszowie. W latach 2009-2010 studiowała malarstwo i rzeźbę na Uniwersytecie w Granadzie. Od 2012 roku studentka rzeźby na Wydziale Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

 

Artystka o swojej twórczości:

"Sztuka jest dla mnie poszukiwaniem nierealności, w której jako widz, odnajduję interesujący świat poza codziennością i zwykłym przetrwaniem i w którym, jako autorka, chcę pozostawić ślad bycia i buntu dla używania życia jedynie w celach funkcjonalnych. W kreacji ważne jest dla mnie stworzenie emocjonalnego obrazu o niejednoznacznej wymowie, dlatego w poszukiwaniu odpowiedniej formy korzystam także z nieświadomych impulsów. Fascynuje mnie poznawanie świata w sposób inny niż werbalny i logiczny."
(Maja Woźniak)

Prace artystki w ofercie Galerii:

 

Obrazy Mai WoźniakMaja Woźniak, Modlę się za ciebie synu I

 

Obrazy Mai WoźniakMaja Woźniak, Bez tytułu II

Inne prace artystki w ofercie Galerii.

 

AGNIESZKA KOTARBA

 

Prace Agnieszki Kotarby

 

 

 

 

 

 


AGNIESZKA KOTARBA urodziła się w Kielcach w 1989 roku, gdzie ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych ze specjalnością ceramika artystyczna. Swoją przygodę z szeroko pojętym tematem tkaniny artystycznej rozpoczęła w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2015 roku jest absolwentką kierunku edukacja artystyczna na wspomnianej uczelni.


Artystka o swojej sztuce:

"Moje twórcze poszukiwania zaowocowały oryginalną, intermedialną techniką. W swoich "szytych obrazach " poruszam tematy związane z kobiecą cielesnością, przemijaniem i pamięcią. Inspiruje mnie twórczość polskich artystek lat 70", kojarzonych z feminizmem. Jednak to "ideologicznie osobna" postawa twórcza Marii Pinińskiej-Bereś wywarła na mnie największy wpływ." (Agnieszka Kotarba)


Bartosz Popadiak o twórczości Agnieszki Kotarby:

"Celebracja kobiecej cielesności. Jej ograniczenia i zanurzenie we współczesnym dyskursie. To tematy jakie eksploruje A. Kotarba przy okazji swoich ostatnich prac. Szczególnie dużo miejsca poświęca owym ograniczeniom. Subtelnie kreśli ich płynne granice, nie ocierając się przy tym o ideologie. Kobiety z jej prac są ponad wszystko kobietami, mimo pozbawienia ich twarzy, swoistego „zaciałowania”. A może właśnie dzięki niemu? – zdaje się pytać autorka. Mamy oto przed sobą przyczynek do zastanowienia się nad korporalnością jako taką, podaną bez ideologicznych filtrów." (Bartosz Popadiak)


[źródło: archiwum Agnieszki Kotarby]

 
Prace artystki w ofercie Galerii:

 

obrazy Agnieszki KotarbyAgnieszka Kotarba, Plaża

 

obrazy Agnieszki KotarbyAgnieszka Kotarba, Łąka

Inne prace artystki w ofercie Galerii.

powrót do listy aktualności