Aktualności

Data dodania: 2015-07-14

Praca Zbigniewa Czopa została "Krakowską Grafiką Miesiąca".

Znamy najlepszą grafikę

Wczoraj w galerii ZPAP w Sukiennicach rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu "Krakowska Grafika Miesiąca". Wygrała praca Zbigniewa Czopa  "Japoński Brechter".

Zwycięskie dzieło (poza tytułem Grand Prix nagrodzony otrzymuje 1,4 tys. zł) miedzioryt, wyróżniające się biegłością techniczną, prezycją wykonania, ale i ciekawymi rozwiązaniami kompozycyjnymi, od początku należało do faworytów tej edycji konkursu. Wygrywał kolejne tury głosowań jury. A dodajmy, że nie jest to częsta sytuacja: zazwyczaj nie ma jednoznacznych faworytów, a kolejne tury przynoszą czasem zaskakujące rozstrzygnięcia (i dyskusje wśród członków jury).

Dwa regulaminowe wyróżnienia (po 500 zł) poszły w ręce Adama Wsiołkowskiego za "Miasto nieznane" oraz Agnieszki Dutki za "Słońce i Księżyce 2" – znakomitą graficzną opowieść o kosmosie zamkniętą w prostokącie papieru.

Poza tym trzeba powiedzieć, że cieszy zarówno liczba nadesłanych na konkurs prac – 22 aż 12 artystów, reprezentujących różne style graficzne i pokolenia. Dawno nie było na tym konkursie tak interesująco. A prace do zobaczenia w galerii Fejkiel w Krakowie (ul. Sławkowska 14). (ŁUG)

Łukasz Gazur
, Znamy najlepszą grafikę, "Dziennik Polski", nr 153, 3.07.2015 r.


Prace artysty w ofercie Galerii.

powrót do listy aktualności