KOSZELIŃSKI Stanisław

 

STANISŁAW KOSZELIŃSKI - NOTA BIOGRAFICZNA

Stanisław Koszeliński urodził się w 1876 roku we Lwowie, zmarł w 1968 roku w Kłodzku. Początkowo studiował we lwowskiej Szkole Przemysłowej, następnie, w latach 1896-1897 naukę kontynuował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Józefa Unierzyskiego.
W 1950 roku został członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Artysta zajmował się malarstwem sztalugowym i ilustracją, ilustrował np. wydanie Króla ducha Juliusza Słowackiego. Najczęściej wykorzystywał technikę olejną, a główną domeną jego twórczości były nastrojowe pejzaże. Rzadziej malował portrety, akty oraz wiejskie sceny rodzajowe.
Sztuka Stanisława Koszelińskiego wpisuje się w nurt realizmu pierwszej połowy XX wieku. Jego obrazy charakteryzują się nasyconą paletą barw oraz widoczną wrażliwością na aspekty światłocieniowe.

Stanisław Koszeliński wystawiał swoje prace m.in. w Krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. Obrazy malarza znajdują się np. w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. Niektóre z prac artysty były reprodukowane w formie pocztówek.

 

NIEDOSTĘPNE OBRAZY STANISŁAWA KOSZELIŃSKIEGO

 

niedostępne
Zapisz się do newslettera - dowiesz się dodaniu nowych prac


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»