KLIMOWSKI Stanisław

STANISŁAW KLIMOWSKI

Stanisław Klimowski urodził się w 1891 roku w Krakowie, zmarł w 1982 roku w Katowicach. Studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Jacka Malczewskiego i Teodora Axentowicza i rzeźbę u Konstantego Laszczki.

Brał udział w I wojnie światowej walcząc w szeregach armii austro-węgierskiej. Po zakończeniu wojny zamieszkał w Nowym Wiśniczu. Od 1951 roku był nauczycielem w tamtejszym Liceum Sztuk Plastycznych, aż do 1961 roku, kiedy to przeprowadził się do Katowic.

Od 1911 roku malarz należał do Związku Artystów Plastyków.

Twórczość Stanisława Klimowskiego

Artysta tworzył głównie indywidualne i reprezentacyjne portrety. Malował także obrazy o tematyce rodzajowej, pejzażowej i religijnej. Stylistycznie prace Stanisława Klimowskiego wpisują się w nurt malarstwa młodopolskiego. W jego malarstwie są również zauważalne wpływy impresjonizmu.

Prace Stanisława Klimowskiego cechuje doskonale zharmonizowana kolorystyka, dbałość o detale i trafne oddanie charakteru ukazywanych osób i miejsc.

Stanisław Klimowski - wystawy i kolekcje

Debiut wystawienniczy Stanisława Klimowskiego miał miejsce w 1911 roku na wystawie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

Od 1991 roku do 2010 roku w domu artysty w Nowym Wiśniczu działało prywatne muzeum poświęcone życiu i twórczości Stanisława Klimowskiego.

Prace artysty można znaleźć m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie i Muzeum Śląskim w Katowicach.

 

Poszukujemy prac artysty

 

NIEDOSTĘPNE OBRAZY STANISŁAWA KLIMOWSKIEGO

 

niedostępne
niedostępne
niedostępne
Zapisz się do newslettera - dowiesz się dodaniu nowych prac


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»