POLIAKOFF Serge

POLIAKOFF Serge BIO

Tytuł:

Composition jaune, verte, bleue et rouge

Technika:litografia barwna, papier, ed. 175/220
Wymiary:33 x 49,5 cm (wymiary grafiki)
38 x 56,5 cm (wymiary arkusza)
Uwagi:Sygnowana ołówkiem p.d.: "Serge Poliakoff"
Opisana ołówkiem l.d.: "175/200"
niedostepny

SERGE POLIAKOFF

Serge Poliakoff był artystą tworzącym w nurcie taszyzmu. Urodził w 1900 roku w Moskwie, zmarł w 1969 roku w Paryżu. Przez pewien czas uczył się w Moskiewskiej Szkole Malarstwa, Rzeźby i Architektury. W 1918 roku opuścił Rosję i po długiej podróży osiadł ostatecznie w 1923 roku w Paryżu. Od 1929 roku uczęszczał do Académie de la Grande Chaumière, z kolei w latach 1935-1937 kształcił się w Slade School of Art w Londynie. W tym czasie Serge Poliakoff poznał takich artystów jak Wassily Kandinsky oraz Sonia i Robert Delaunay. Od połowy XX wieku twórczość Serga Poliakoffa zyskała powszechne uznanie.

Twórczość Serga Poliakoffa

Serge Poliakoff tworzył w nurcie abstrakcji. Artysta wypełniał pole obrazowe nieregularnymi geometrycznymi kształtami. W malarstwie artysty dużą rolę odgrywał kolor i kontrasty barwne.

Serge Poliakoff wypracował indywidualną formę malarstwa abstrakcyjnego, w której zestawiał obszary o intensywnych kolorach. W latach 40. artysta tworzył w kolorystyce szaro-brązowej, zaś od lat 50. poszerzył ją o jasne tonacje. W swojej późnej twórczości Serge Poliakoff wykazywał tendencję do projektowania prac monochromatycznych.

Serge Poliakoff - kolekcje muzealne

Obrazy autorstwa Serge'a Poliakoffa można znaleźć m.in. w zbiorach The Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Guggenheim Museum w Nowym Jorku, Tate Gallery w Londynie i Centre Pompidou w Paryżu.

Serge Poliakoff - wybrane wystawy

2021 - Serge Poliakoff. Vollendete Peinture, Museum Gunzenhauser, Chemnitz;
2013/2014 - Serge Polikoff. Le rêve des formes, Musée d’art moderne de la Ville de Paris, Paris;
2013 - Galerie Applicat-Prazan, Paris;
1983 - Serge Poliakoff, Lorenzelli Arte, Milan;
1970 - Serge Poliakoff, Galeria Lorenzelli, Bergamo.

NIEDOSTĘPNE PRACE SERGE'A POLIAKOFFA

niedostępne


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»