SMAROWSKI Sebastian

 

SEBASTIAN SMAROWSKI

Sebastian Smarowski urodził się w 1976 roku. W latach 1991-1996 uczęszczał do Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej.
Artysta zajmuje się malarstwem sztalugowym, które wpisuje się w nurt realizmu magicznego i surrealizmu.

Głównym tematem obrazów Sebastiana Smarowskiego jest człowiek.
We wcześniejszym okresie twórczości malarz przedstawiał różnorodne motywy, malował studia portretowe i akty, sceny z tajemniczymi postaciami pajaców i klaunów, a także wizerunki mieszkańców egzotycznych krajów umieszczane w nierzeczywistych, poniekąd abstrakcyjnych przestrzeniach.
W ostatnim czasie Sebastian Smarowski skupia się przede wszystkim na scenach osadzonych w klimacie fantasy oraz steampunk.
Obrazy artysty cechują się daleko posuniętym realizmem i dopracowaniem szczegółów oraz harmonijną, zwykle stonowaną gamą barwną.

W swoim malarstwie Sebastian Smarowski czerpie inspiracje ze sztuki klasyków współczesności, m.in. Zdzisława Beksińskiego, w pracach widoczne jest również zainteresowanie artysty orientem, kulturami egzotycznymi oraz szeroko pojętą naturą, w szczególności fauną.

Sebastian Smarowski wielokrotnie uczestniczył w plenerach malarskich. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

 

 

NIEDOSTĘPNE OBRAZY SEBASTIANA SMAROWSKIEGO

 

niedostępne
niedostępne
niedostępne
niedostępne
Zapisz się do newslettera - dowiesz się dodaniu nowych prac


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»