PYZH Oksana

 

OKSANA PYZH

Oksana Pyzh urodziła się w 1989 roku. Jest Ukrainką, malarką związaną z Charkowem, obecnie mieszka w Krakowie. Studiowała architekturę w Narodowym Uniwersytecie Gospodarki Komunalnej w Charkowie, dyplom uzyskała w 2011 roku. W 2016 roku Oksana Pyzh uzupełniała wiedzę jako rezydentka Dukley European Art Community w pracowni ceramicznej Igora Kharchenko. W tym samym roku odbyła również rezydencję w DEC Art (Migovo, Ukraina), którą zakończyła konkursową wystawą indywidualną zatytułowaną "Jutro" prezentowaną w Muzeum Historii Kijowa.

 

Malarstwo Oksany Pyzh

Artystka zajmuje się przede wszystkim malarstwem olejnym, w swoich obrazach najczęściej porusza temat weduty i pejzażu, które niekiedy uzupełnia interesującymi, nieoczywistymi sztafażami. Rzadziej maluje martwe natury.
Cechą charakterystyczną płócien Oksany Pyzh są kropki, z których malarka tworzy dekoracyjne kompozycje lub tła przedstawień.

 

Oksana Pyzh - wystawy i nagrody

Oksana Pyzh prezentowała swoje obrazy na wielu wystawach indywidualnych, wśród których można wymienić ekspozycję "Ciało" pokazywaną w charkowskiej pracowni artystki (2013), wystawę "Nowy Jork" w Pyzh Café w Biełgorodzie (Rosja) (2013) oraz we Freud House w Kijowie (2014) czy "Postsoviet" w Bunkermuz Gallery w Tarnopolu (2016).
Malarka pokazywała swoje prace również na wielu ekspozycjach zbiorowych, głównie na Ukrainie, ale także za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji i Czarnogórze.

W 2013 roku Oksana Pyzh zajęła trzecie miejsce w konkursie Russian Art Week (Moskwa), w 2015 roku natomiast została jedną z 10-ciu finalistów konkursu MUHi – Young Ukrainian Artists' Competition.

 

 

niedostępne
niedostępne
niedostępne
Zapisz się do newslettera - dowiesz się dodaniu nowych prac


Jeżeli chcą Państwo sprzedać prace tego artysty prosimy o kontakt

x
«
»