ADAMIK Kamila

Kamila Adamik

 

 

 

 


Kamila Adamik urodziła się w 1992 roku w Gorlicach. W latach 2012 – 2014 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale: Grafika i Malarstwo – kierunek - Malarstwo. W 2014 roku rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego.

WYBRANE WYSTAWY

2016 - Wystawa towarzysząca 15. Międzynarodowemu Triennale Tkaniny, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź
2016 - Kairos - wystawa prac profesorów i studentów Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie
2017 - Wystawa wybranych dyplomów 2016/2017 w Pałacu Sztuki, Kraków
2017 - Indywidualna wystawa "Struktury", Galeria Dwór Karwacjanów, Gorlice
2017 - Transpozycje - z pracowni prof. A. Wsiołkowskiego, Zofia Weiss Gallery, Kraków.

 

ARTYSTKA O SWOJEJ TWÓRCZOŚCI

Fragment pracy dyplomowej Kamili Adamik "Ciało" Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. Praca została przygotowana pod kierunkiem prof. Adama Wsiołkowskiego:

"Podczas pracy nad dyplomem starałam się unikać bezpośrednich i świadomych inspiracji twórczością innych artystów, aby obrazy jak najbardziej ukazywały mój sposób postrzegania ciała nie zaburzony wpływami czyjeś estetyki. Jednakże lata edukacji artystycznej wywarły wpływ na to w jakim kierunku rozwinęły się moje prace. Patrząc na nie od razu na myśl nasuwa się kubizm, który poddaje kobiece ciało geometrycznym deformacjom, czy malarstwo bardziej tradycyjne wywodzące się z epoki renesansu, w postaci miękkich światłocieniowych przejść.

 „MOJE” ciało pozbawiam symboliki, ukrytych znaczeń, nie służy też jako nośnik wzniosłych idei. Zwracam uwagę na bardziej fizyczne aspekty, podejmuję próbę pokazania jak „naprawdę” wygląda moje ciało. Wielokrotnie gdy byłam fotografowana, obraz uchwycony na zdjęciu diametralnie odbiegał od tego co widzę w lustrze. Wydawało mi się fascynujące to, w jak dużym stopniu różniły się te dwa obrazy. Dlatego w pracy dyplomowej podejmuję problematykę percepcji wizualnej ciała. Percepcja wizualna jest zjawiskiem indywidualnym, na które składa się poza oglądem wiedza na dany temat, podświadomie modyfikowana poprzez nieskończenie wiele czynników, między innymi: nasze uczucia, oczekiwania, potrzeby."

 

Kamila Adamik

 

NIEDOSTĘPNE PRACE ARTYSTKI

niedostępne
niedostępne

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt