ZUCKER Jacques

JACQUES ZUCKER (JAKUB CUKIER) - NOTA BIOGRAFICZNA

Jacques Zucker (Jakub Cukier) urodził się w 1900 roku w Radomiu, zmarł w 1981 roku w Nowym Jorku. W młodości wyjechał do Izraela, gdzie rozpoczął naukę w Bezalel Art School w Jerozolimie. W czasie I wojny światowej walczył w I Pułku Piechoty podczas akcji wyzwolenia Palestyny spod wpływów tureckich. Po wojnie osiadł w Paryżu i rozpoczął studia w Académie Julian, a następnie Académie Colarossi. W 1922 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował edukację na National Academy of Design. Trzy lata później powrócił do Paryża i dopełnił edukacji w Académie de la Grande Chaumière.

Od 1928 roku często wystawiał na paryskich salonach: Tuileries i Jesiennym. Na ukształtowanie się jego twórczości malarskiej wpłynęli artyści École-de-Paris: Chaim Soutine i Maurice Utrillo. Inspiracji dostarczały mu także liczne podróże do Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Meksyku i Izraela.
Zucker malował pejzaże, portrety, sceny rodzajowe i martwe natury. Jego prace charakteryzują się nieznacznym uproszczeniem elementów kompozycji oraz żywą, radosną paletą barw nakładaną energicznym, wyrazistym rytmem pędzla.
Jego płótna znajdują się w wielu kolekcjach publicznych na całym świecie, jednak twórczość artysty jest w Polsce stosunkowo słabo znana.

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt