CZARNECKI Bartosz

Bartosz Czarnecki urodził się w 1988 roku. Studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Grzegorza Szymańskiego i Marka Bednarskiego. Dyplom obronił w 2013 roku. W swojej twórczości inspiruje się twórczością dawnych mistrzów, głównie holenderskich i włoskich malarzy renesansowych. Maluje obrazy abstrakcyjne oraz prace figuratywne o wyraźnej, rytmicznej fakturze, która wywołuje efekt „rozedrgania” kompozycji.

Artysta jest laureatem stypendiów i wyróżnień: Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016, 2012), Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa (2015), nagrody głównej w ogólnopolskim konkursie malarskim „Nowy obraz / Nowe spojrzenie”, Stypendium Grazella im. Anny Marii Siemieńskiej w dziedzinie malarstwa (2011), Stypendium Prof. Janiny Kraupe-Świderskiej w dziedzinie malarstwa (2011) i wielu innych.

Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Hiszpanii, na Litwie, we Francji i Niemczech. W 2017 roku artysta znalazł się na 17. miejscu Rankingu Kompas Młodej Sztuki.

WYSTAWY INDYWIDUALNE:

2016 - „Work in progress", Hotel Cracovia, wspólnie z Michałem Sroką, wystawa organizowana w ramach Cracow Gallery Weekend | KRAKERS
2015 - Bartosz Czarnecki Malarstwo, Galeria STALOWA, Warszawa
2015 - Bartosz Czarnecki Malarstwo, Siedziba Krajowej Izby Gospodarczej, Warszawa
2012 - "Masa / Tłum", Galeria Schody, Warszawa „Bartosz Czarnecki Malarstwo”, Galeria Promocyjna ASP, Kraków.

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt