Andrzej DUDZIŃSKI

ANDRZEJ DUDZIŃSKI - NOTA BIOGRAFICZNA

Andrzej Dudziński urodził się w 1945 roku. W latach 1966-1968 studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej. Następnie kontynuował studia na Wydziale Architektury Wnętrz i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku oraz na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. Tworzy ilustracje prasowe i książkowe, rysunki satyryczne, scenografie teatralne, projektuje plakaty.

Współpracę z wydawnictwami prasowymi rozpoczął jeszcze w czasach studenckich. Pierwsze rysunki satyryczne Dudzińskiego ukazały się m. in. w „Szpilkach” i „Kulturze”. Artysta wykreował dwie fikcyjne postacie – ptaka „Dudi” oraz „Pokraka”, którzy z jego rysunków wygłaszają trafne, dowcipne komentarze na różne tematy. W latach 1970-1972 Dudziński przebywał w Londynie i współpracował z awangardowymi pismami „OZ”, „Ink”, „Frendz”.

Od 1977 roku mieszka w USA. Jego rysunki ukazują się regularnie w „The New York Times”, „Newsweek”, „Time”, „Vanity Fair”, „Playboy”, żeby wymienić tylko niektóre z wielu tytułów prasowych. Wykonywał projekty graficzne dla BASF, IBM, AT&T, Conde Nast, Deutche Telekom oraz Royal Bank of Scotland. Jako pedagog był związany z Parsons School of Design w Nowym Jorku oraz Wyższą Szkołą Sztuk Wizualnych i Nowych Mediów w Warszawie.

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt