galeria sztuki attis


jak kupić

Wystawy

media o nas

nowe

aktualności

usługi

jak sprzedać

O Galerii

Kontakt

samp   cinoa

Ekslibris Galerii

Galeria Sztuki ATTIS została założona w 2003 roku przez Ryszarda Lachmana, marszanda i kolekcjonera, członka Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Rady Przedsiębiorców Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki
w Krakowie.

Galeria specjalizuje się w malarstwie polskim XX i XXI wieku. Galeria prezentuje dzieła uznanych artystów: Grzegorza Bednarskiego, Edwarda Dwurnika, Eugeniusza Gerlacha, Adama Marczukiewicza, Jerzego Panka, Jacka Sroki, Romana Zakrzewskiego oraz młodych obiecujących indywidualności: Violi Głowackiej, Kamila Kuzko, Julity Malinowskiej oraz Magdaleny Sawickiej.


Galeria jest członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art. Galeria jest objęta programem mecenatu artystycznego Miasta Krakowa.
Bierze także udział w programie "Bezpieczne zbiory – bezpieczne kolekcje".

Stale współpracujemy z portalami o sztuce: Artinfo.pl i Sztukpuk. Od lat wspieramy aukcje charytatywne (Aukcja Wielkiego Serca). Od 2011 roku nasza Galeria uczestniczy w Programie Stażowym "St. art" w ramach projektu "Sztuka przedsiębiorcza - rozwój współpracy z przedsiębiorcami jako element programu rozwoju uczelni" (Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie). Za wkład w realizację Programu Stażowego oraz przygotowanie studentów do działalności artystycznej i zawodowej otrzymaliśmy z rąk Rektora ASP prof. Stanisława Tabisza szczególne podziękowania. [więcej informacji]

Od 2010 roku Galeria prowadzi aktywną działalność wystawienniczą. [więcej informacji
o wystawach]
Zapraszamy do lektury artykułów o wystawach w Galerii.
[Media o nas]

Kuratorem wystaw w Galerii jest: Agnieszka Julia Stefańczyk - absolwentka historii sztuki
w
Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2011 roku obroniła pracę magisterską na temat sztuki współczesnej ("Rahim Blak – analiza kreacji artystycznej Rahima Ajdarevika i Michała Blaka", promotor prof. Tomasz Gryglewicz). Od 2011 roku należy do Stowarzyszenia Historyków Sztuki.


Ryszard Lachman

właściciel galerii

 

Agnieszka Julia Stefańczyk

kurator wystaw

 


 

Galeria Sztuki Attis Galeria i Pracownia Oprawy Obrazów

Galeria Sztuki Attis Galeria Sztuki Attis

Galeria Sztuki Attis Galeria Sztuki Attis

Galeria Sztuki Attis Galeria Sztuki Attis

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij