galeria sztuki attis


jak kupić

Wystawy

media o nas

nowe

aktualności

usługi

jak sprzedać

O Galerii

Kontakt

samp   cinoa

Aktualności

Data dodania: 2017-02-22

Wystawa Anny Kruszak "Mapy światła II" we współpracy z Hotelem DoubleTree by Hilton Kraków****

Galeria Sztuki ATTIS oraz Hotel DoubleTree by Hilton Kraków organizatorami wernisażu wystawy malarstwa Anny Kruszak, który odbył się 28 lutego o godz. 18.00.

Wernisaż zorganizowany został we współpracy z Hotelem DoubleTree by Hilton Kraków****. Dzięki jego gościnności, otwarcie wystawy odbyło się przy ul. Dąbskiej 5
w Krakowie (obok Tauron Areny).

Była to pierwsza ekspozycja, którą organizowaliśmy wspólnie z Hotelem DoubleTree by Hilton Kraków. W sali "Warszawa", czekały na naszych Gości obrazy Anny Kruszak oraz mały poczęstunek.

Po wernisażu prace artystki będą eksponowane w przestrzeniach Hotelu. 


Anna Kruszak "Mapy światła II"


Miasta nocą są magiczne. Migoczące światła metropolii jaśnieją w ciemności, kreśląc ich strukturę. Rozświetlone panoramy po zmroku są znakiem rozpoznawczym malarstwa Anny Kruszak.

Artystka urodziła się w 1982 roku. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Leszka Misiaka. Dyplom obroniła w 2008 roku. Obrazy malarki to „miastagramy“, jak sama mówi: „Dla mnie to poetyckie trawestacje przestrzeni miejskich”. Artystka w swoich obrazach próbuje zawrzeć genius loci - szczególny charakter miejsca.

Prezentowana wystawa kontynuuje cykl nokturnów w twórczości Anny Kruszak ("Mapy światła I"). Na prezentowanej ekspozycji pojawiły się pejzaże miast (Charków, Bruksela, Warszawa) oraz prace na granicy abstrakcji. Na wystawie można było zobaczyć prace z 2008 roku oraz te najnowsze obrazy nigdzie dotąd nieprezentowane.

 Anna Kruszak Charków

 

anna kruszak

 

Anna Kruszak, O inspiracjach


"Godziny spędzane na podróżach były również okazją do obserwacji fali polskich Odyseuszy, takich jak ja, wypełniających po brzegi niewygodne przestrzenie brytyjskich samolotów. W nadziei na zarobek taszczących torby pełne domowej roboty przetworów, i wszystkiego na czym ewentualnie na miejscu można zaoszczędzić, prowadząc pełne wyrzeczeń życie. Członkowie rozbitych rodzin, ludzi wiecznie nie mogących zdecydować się na przynależność do jednego miejsca, metek, których dzieci wychowują babcie czekające na pieniężne przekazy Western Union, bezrobotni zamroczeni alkoholem już przy odprawie, dziewczyny ubrane jak bohaterki angielskich oper mydlanych. Tych wszystkich ludzi, gdy samolot podchodził do lądowania nocą, lub rzadziej o zmierzchu, łączyło spontaniczne westchnienie zachwytu, mimowolnie wyrywające się z piersi, gdy w zmrożonym kropelkami skondensowanej pary okienku, ukazuje się promień światła, sygnalizujący port przeznaczenia. Ziemia Obiecana. Pułapka.

Chwila, gdy rożek światła, igła pomarańczowej pożogi przecina ciemność obejmującą drżącą wydmuszkę samolotu. Snop światła gęstnienie, ukazując blask setek ulic, umocowanych jak żywe porosty na dnie jakiejś niezwykłej rzeki, ze światłem podwodnych, elektrycznie zasilanych tętnic, skupiających się w sercach tych niematerialnych, eterycznych stworzeń. Pęd energii, osiągający swój szczyt w centrum świetlistego organizmu, stawał się przez chwilę tętniącą światłem Rzeką Snu, której brzegi zasiedlają fosforyzujące porosty ludzkich osiedli. Z perspektywy lotu, migotliwe plejady miast, są jedynie wzruszającym wzrokiem niknących we wszechogarniającym potopie ciemności, a moment lądowania staje się przez chwilę obietnicą ostatecznego spotkania z czymś ważnym i niezwykłym, obietnicą ciepłego domu, obietnicą, że sen będzie wciąż trwał, gdy rankiem otworzymy oczy ..."


Prace artystki w ofercie Galerii.


Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

 

Fot. Agnieszka Stefańczyk


Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

 Archiwum Anny Kruszak

 

Wystawa Anny Kruszak

Wystawa Anny Kruszak

Fotografowała Barbara Płaszewska
  Wydarzenie na portalu FacebookPrace Anny Kruszak będzie można obejrzeć we wnętrzach Hotelu.

 

Specjalna oferta Hotelu dla Naszych Klientów
w dniu wernisażu czyli 28.02.2017 r.

Jeden nocleg ze śniadaniem

Anna Kruszak "Mapy światła II" Miasta nocą są magiczne. Migoczące światła metropolii jaśnieją w ciemności, kreśląc ich strukturę. Rozświetlone panoramy po zmroku są znakiem rozpoznawczym malarstwa Anny Kruszak. Artystka urodziła się w 1982 roku. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Leszka Misiaka. Dyplom obroniła w 2008 roku. Obrazy malarki to „miastagramy“, jak sama mówi: „Dla mnie to poetyckie trawestacje przestrzeni miejskich”. Artystka w swoich obrazach próbuje zawrzeć genius loci - szczególny charakter miejsca. Wystawa “Mapy światła II” kontynuuje cykl nokturnów w twórczości Anny Kruszak. Na ekspozycji pojawią się pejzaże miast (Bruksela, Warszawa, Charków) oraz prace na granicy abstrakcji. Na wystawie będzie można będzie zobaczyć prace z 2008 roku oraz te najnowsze nigdzie dotąd niepokazywane.

300 zł w DoubleTree by Hilton****

200 zł w Hampton by Hilton***

 

w sprawie pobytu proszę kontaktować się bezpośrednio z działami rezerwacji. Powyższa oferta dostępna jest na hasło "Galeria Sztuki ATTIS"

DoubleTree by Hilton KRAKOW_info@hilton.com +4812 201 40 00

Hampton by Hilton KRKHX_Hampton@hilton.com +4812 201 43 00

 

 


DoubleTree by Hilton Kraków & Convention Center zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie hali widowiskowo-sportowej Kraków Arena oraz Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Zaletą lokalizacji hotelu jest bardzo dobra komunikacja z zabytkową częścią miasta oraz centrum Krakowa. Od lotniska dzieli go niecałe 19 km. Hotel oferuje swoim Gościom przestronne, komfortowe pokoje kategorii standard, executive oraz apartamenty, w tym największy w Krakowie Apartament Prezydencki o łącznej powierzchni 128 m.kw.

Więcej informacji o Hotelu znajdą Państwo na stronie: http://www.krakowhotelandconventioncenter.doubletree.com/

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij