SZCZERBIŃSKI Marian

SZCZERBIŃSKI Marian
SZCZERBIŃSKI MarianSZCZERBIŃSKI MarianSZCZERBIŃSKI Marian

SZCZERBIŃSKI Marian BIO

Tytuł:Mimozy
Technika:pastel, papier
Wymiary:34 x 49 cm (wymiary w świetle oprawy)
49 x 63 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:
Cena:3000,00 zł rezerwuj
SZCZERBIŃSKI Marian
SZCZERBIŃSKI MarianSZCZERBIŃSKI Marian

SZCZERBIŃSKI Marian BIO

Tytuł:Powrót z kościoła
Technika:akwarela, papier
Wymiary:23 x 33 cm (wymiary z oprawą: 34 x 44 cm)
Uwagi:
zarezerwowane

MARIAN SZCZERBIŃSKI - NOTA BIOGRAFICZNA

Marian Szczerbiński urodził się w 1900 roku (data nie jest potwierdzona), zmarł w 1981 r. Artysta był związany ze środowiskiem krakowskim. W 1931 roku uczestniczył w Zbiorowej Wystawie Malarzy Polskich, na której pokazał dziesięć akwarel o tematyce krakowskiej (m.in. Wawel).

Częstym tematem podejmowanym przez malarza była martwa natura z kwiatami (mimozy). Zachwycająca jest miękkość kwiatów przedstawianych przez artystę oraz subtelne odbicie przedmiotów w tafli stołu. Rośliny najczęściej umieszczał na ciemnoniebieskim, kontrastowym tle, co jeszcze bardziej podkreślało ich żywą, nasyconą barwę. Główne elementy martwej natury są często oddane szczegółowo, natomiast tło i drugi plan wykończony szorstko, dynamicznymi pociągnięciami pastelu, co tworzy ciekawe zróżnicowanie powierzchni dzieła. W swojej twórczości malował również pejzaże, głównie górskie. Jedną z ulubionych technik malarskich artysty był pastel, w której osiągnął mistrzostwo. Warto wspomnieć, że malarz pracował również z akwarelą oraz z farbami olejnymi.

Artysta często malował architekturę miejską Krakowa oraz wiejskie życie okolicznych miejscowości. Na jego obrazach często spotkać można chaty, drewniane kościoły i ludność w tradycyjnych strojach na tle barwnej natury.

 

NIEDOSTĘPNE PRACE ARTYSTY

 

Marian Szczerbiński niedostępne
Marian Szczerbiński niedostępne
Marian Szczerbiński niedostępne
niedostępne
niedostępne