galeria sztuki attis


jak kupić

Wystawy

media o nas

nowe

aktualności

usługi

jak sprzedać

O Galerii

Kontakt

samp   cinoa

MAŚLUSZCZAK Franciszek


Autor: MAŚLUSZCZAK Franciszek
Tytuł: Bez tytułu (2011)
Technika:akwarela, papier
Wymiary:35 x 25 cm, (wymiary z oprawą: 43 x 53 cm)
Uwagi:Artystyczny świat Franciszka Maśluszczaka jest niezwykle baśniowy. Intensywne kolory sączą się z jego odrealnionych pejzaży. W prawie każdej pracy pojawia się postać, często zniekształcona. W prezentowanej pracy - "Bez tytułu" jest podobnie. Wykonana w technice akwareli kompozycja przedstawia dwie postaci. Klęczące ze złożonymi dłońmi patrzą intensywnie w górę, gdzie spomiędzy obłoków niczym ze źródła wydobywają się promienie. (AS)
Cena: 2700,00 złKup


Praca oprawiona

MAŚLUSZCZAK Franciszek

FRANCISZEK MAŚLUSZCZAK urodził się w 1948 roku w Kotlicach. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom uzyskał w 1974 roku. Wykłada w zakładzie rysunku, malarstwa i rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Malarstwo artysty należy do nurtu nowej figuracji (lata 70.). Kompozycja oraz rodzajowa tematyka podejmowana przez artystę bliska jest malarstwu Marca Chagalla. Artysta maluje figury ludzkie o smukłych zdeformowanych proporcjach na tle odrealnionego pejzażu. Rozgrywające się sceny na obrazach artysty są lirycznymi zdarzeniami inspirowanymi rzeczywistością.

Od 1970 roku artysta tworzy ilustracje i grafikę współpracując z czasopismami: "Ty i Ja", "Literatura", "Szpilki", "Sztuka", "Polityka", "Tygodnik Literacki", "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita".

Maśluszczak tworzy ilustracje książkowe m.in. Jeremi Przybora, "Kabaret jeszcze Starszych Panów", 1980; Ryszard Schubert, "Panna Lilianka", 1983; Rena Marciniak, "Ślub na gruzach Warszawy", 1990; Roald Dahl, "Wielkomilud".

Indywidualne wystawy jego obrazów odbyły się m.in. w BWA w Lublinie (1978), w instytucie Kultury Polskiej w Sztokholmie (1983), w Państwowej Galerii Sztuki w Płocku (1997) i w Polish Culture Institute w Londynie.


Jeżeli chcą Państwo być informowani o dodaniu nowych prac artysty proszę podać e-mail

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij